3. Austrumu partnerības Biznesa Forums Rīgā pulcēs biznesa līderus no 39 valstīm

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 12.maijā

Ceturtdien, 21.maijā Rīgā norisināsies 3. Austrumu partnerības Biznesa Forums „Lietišķā sadarbība pāri Austrumu partnerības robežām”, kurā biznesa līderi no 39 Eiropas Savienības, Austrumu partnerības un citām pasaules valstīm meklēs risinājumus labvēlīgas uzņēmējdarbības vides attīstībai reģionā, kā arī ilgtspējīgai sadarbībai transporta, finanšu, digitālajā un enerģētikas nozarē.

Forumu atklās Latvijas Republikas Valsts prezidents un foruma patrons Andris Bērziņš un foruma organizatori – Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Prezidents un Eiropas biznesa konfederācijas BUSINESSEUROPE viceprezidents Vitālijs Gavrilovs, Eiropas Investīciju bankas prezidents Verners Hoijers (Werner Hoyer) un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Darba devēju grupas prezidents Jaceks Kravčuks (Jacek Krawczyk).

LDDK Prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Ģeopolitiskās situācijas attīstība pēdējo divu gadu laikā ir būtiski aktualizējusi Austrumu partnerības un Eiropas Savienības kaimiņattiecību politikas jautājumus. Īpaši aktuāli tas ir valstīs, kuras atrodas pie ES ārējās robežas un kuru vēsturiskā attīstība ir līdzīga Austrumu partnerības reģionam, – kā Latvija un citas Baltijas valstis. Tomēr, saspīlējumam attiecībās eskalējoties, cieš uzņēmējdarbība un ekonomika, tādēļ Austrumu partnerības Biznesa Forumā vērsīsim uzmanību uz biznesa saišu stiprināšanu, vienlaikus veicinot sociālā dialoga attīstību Austrumu partnerības valstīs un tādējādi veidojot labvēlīgu vidi tālākai attīstībai.”

Austrumu partnerības Biznesa Forumā pārrobežu sadarbības pieredzē dalīsies Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Ukrainas un citu valstu pārstāvji. Savukārt Foruma noslēgumā tiks prezentētas biznesa rekomendācijas sadarbības turpmākai attīstībai, kuras LDDK iesniegs Austrumu partnerības samita delegātiem.

Vienlaikus forumā norisināsies arī divpusējas delegātu tikšanās, veicinot potenciālu biznesa partnerību attīstību starp ES, Austrumu partnerības un citu pasaules valstu uzņēmējiem.

3. Austrumu partnerības Biznesa Forumu rīko Latvijas prezidentūra ES Padomē, LDDK un Eiropas Biznesa konfederācija BUSINESSEUROPE, un tā stratēģiskie partneri ir Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Darba devēju grupa un Eiropas Investīciju banka, partneri – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), SIA „Lattelecom” un „EastInvest”.

Mediju ievērībai:

  • aicinām akreditēties dalībai Austrumu partnerības Biznesa Forumā, reģistrējoties pasākumam https://eu2015.lv/lv/medijiem/akreditacija līdz 15.maijam;
  • maijā plkst. 10.30 „Radisson Blu Latvija” konferenču zālē „Alfa” notiks preses konference, kurā piedalīsies LDDK Prezidents un BUSINESSEUROPE viceprezidents Vitālijs Gavrilovs, BUSINESSEUROPE ģenerāldirektors Markuss Beirers (Markus J. Beyrer), ES kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu komisārs Johanness Hāns (Johannes Hahn), kā arī Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Rekonstrukciju un attīstības bankas pārstāvji;
  • mediju pārstāvjiem būs pieejama atsevišķa darba telpa „Radisson Blu Latvija” konferenču centrā, kur nodrošināta tiešraide no foruma paneļdiskusijām.