Arodbiedrības un uzņēmēji preses konferencē paudīs savu nostāju darba nodokļu jautājumos

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 11.jūnijā

Pirmdien, 15.jūnijā, plkst. 10:30, norisināsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS), Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) preses konference par darba nodokļu jautājumiem, tostarp iniciētajām izmaiņām. Konference notiks LBAS telpās, Bruņinieku ielā 29/31, 4.stāva zālē.

Ekonomiskās aktivitātes palēnināšanās apstākļos gan arodbiedrībām, gan uzņēmējiem ir bažas par turpmāko tautsaimniecības attīstību, kuras mērķis ir veicināt vispārēju labklājības pieaugumu un iedzīvotāju dzīves līmeņa izlīdzināšanos gan Latvijas, gan Eiropas Savienības mērogā. Kā vienu no būtiskākajiem risinājumiem investīciju piesaistei, uzņēmējdarbības attīstībai un sociālās nevienlīdzības mazināšanai, darba ņēmēju un devēju organizācijas saredz nepieciešamību vismaz Baltijas mērogā izveidot konkurētspējīgu darba nodokļu politiku.

Arodbiedrības un uzņēmēju organizācijas vēlas prezentēt medijiem veiktos aprēķinus un darba nodokļu politikas makroekonomisko ietekmi. Tāpat paredzēts skaidrot, kāpēc pašreiz iniciētās izmaiņas zemo algu saņēmējiem radītu 17,25 eiro zaudējumus ik mēnesi, kurus valsts iecerējusi atmaksāt tikai pusotru gadu pēc deklarāciju iesniegšanas.

Par izveidojušos situāciju un iniciētajām izmaiņām darba nodokļu sistēmā ar viedokļiem un aprēķiniem dalīsies LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un LTRK viceprezidente Lienīte Caune.