Darba devēji: būtiski jāvienkāršo IIN administrēšana

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 03.maijā

2.maijā Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) budžeta un nodokļu apakšpadomē, piedaloties darba devēju (LDDK) un darba ņēmēju (LBAS) pārstāvjiem, izskatīts Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018. – 2021. gadam īstenošanas 2018.gadā starpposma novērtējums.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Izvērtējot nodokļu politikas pamatnostādņu starpposmu, kā pozitīvu aspektu jāmin – atslogotā naudas plūsma uzņēmumiem (nav jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) avanss), kas veido labvēlīgāku investīciju klimatu. Diemžēl Iedzīvotāju ienākuma nodokļu (IIN) deklarāciju sagatavošana ir radījusi neskaidrības ļoti lielam nodokļu maksātāju skaitam, kā arī radīts paaugstināts administrēšanas slogs Valsts ieņēmumu dienestam (VID).”

Darba devēji uzskata, ka IIN administrēšana ir jāvienkāršo, lai iedzīvotāji justu nodokļu reformas pozitīvo ietekmi uz IIN samazinājumu. Jāizskata risinājumi, kas paredz diferencētā neapliekamā minimuma atcelšanu. Kā jau ziņots iepriekš izveidojies liels skaits nodokļu maksātāju, kuriem izveidojies parāds, kas liecina par to, ka ir radīta pārāk sarežģīta un neērta sistēma.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv darba devējus, kuru kopējais apgrozījums ir ~40 miljardi eiro.