Darba devēji iebilst pret turpmāku darbaspēka nodokļu palielināšanu

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 15.jūnijā

Ceturtdien, 15. jūnijā, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) padome tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski un Ministra prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, lai uzklausītu politiķu viedokli par nodokļu politikas virzību pēc koalīcijas padomes.

LDDK konceptuāli atbalsta nodokļu politikas reformas komplekso piedāvājumu un Finanšu ministrijas izstrādāto projektu “Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2022.gadam” un aicina valdību nekavēt Nodokļu politikas reformas ieviešanu, sākot ar 2018.gadu.

“Uzskatām par savu pienākumu vidējā termiņā nodrošināt būtisku strādājošo atalgojuma pieaugumu un neatbalstām turpmāku algu aplikšanu ar papildus nodokļu likmi, kas samazina strādājošo ienākumus. 2016.gadā veiktā darba devēju aptauja norāda, ka steidzami jamazina darbaspēka nodokļi, lai veicinātu legālo algu pieagumu un konkurētspēju Baltijas līmenī”, uzsver LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs, atbildot uz izskanējušo piedāvājumu palielināt VSAOI likmi par 1 procentpunktu.

Uzsākot nodokļu reformu, tās galvenais mērķis bija ne tikai valsts un uzņēmumu konkurētspējas palielināšana, bet arī ikviena Latvijas iedzīvotāja labklājības pieaugums, samazinot darbaspēka nodokļus. Lai nepazaudētu sākotnējo ieceri, LDDK atkārtoti aicina valdību nodokļa slogu pārnest no darbaspēka uz kapitālu un patēriņu un izlīdzināt ienākumu nodokļu likmes.

LDDK izprot nepieciešamību palielināt veselības aprūpes finansējumu, tādēļ atbalsta obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu, sasaistot veselības pakalpojumu pieejamību ar VSAOI nomaksu. Savukārt sociāli neapdrošinātām personām nepieciešams ieviest veselības apdrošināšanas mēneša maksājumu.

Lai nodrošinātu reformas īstenošanai nepieciešamo finansējumu, darba devēji pieļauj patēriņa nodokļu likmes palielināšanu. Tāpat būtisku valsts budžeta ieņēmuma daļu iespējams palielināt, aktīvāk apkarojot ēnu ekonomiku.

Šis ir pēdējais brīdis, lai veiktu izmaiņas, kas sekmētu cilvēku palikšanu Latvijā un biznesa konkurētspējas ievērojamu paaugstināšanu. Nodokļu reforma ir svarīgs instruments ceļā uz ekonomisko izrāvienu, ko var panākt, ja nodokļu sistēma ir vienkārša, saprotama un motivējoša gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Tas būs liels stimuls darba devējiem investēt un darba ņēmējiem strādāt.