Darba devēji un valdība gatavi kopīgam darbam jaunās nodokļu politikas ieviešanai

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 24.martā

Latvijas Darba devēju konfederācija, kā lielākā darba devējus vienojošā organizācija Latvijā, ir gatava kopīgam darbam ar Ministru kabinetu, lai panāktu tautsaimniecības attīstībai būtiskās jaunās nodokļu politikas ieviešanu.

LDDK biedru kopsapulcē ceturtdien 23. martā piedalījās premjers Māris Kučinskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un Valsts Ieņēmuma dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Ministru prezidents Māris Kučinskis norādīja, ka Nodokļu reformu vadības grupa, kurā strādā pārstāvji no valdības, Saeimas, Latvijas Bankas, LDDK, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, konceptuāli ir atbalstījusi Finanšu ministrijas piedāvāto nodokļu reformu plānu, akceptējot piedāvātās nodokļu likmes.

Viņš pateicās uzņēmējiem par atbalstu jaunās reformas izstrādes gaitā, kā arī par izpratni attiecībā uz šādas reformas nepieciešamību. “Mums ir bijuši strīdi, taču vienmēr esam spējuši nonākt pie kopsaucēja, atrodot gan uzņēmējiem, gan valstij labāko risinājumu. Tieši uzņēmēji nereti ir spējuši parādīt, kādas ir valdības darba kļūdas,” sacīja M. Kučinskis.

Tāpat LDDK biedru kopsapulces diskusijā tika uzsvērts, ka valdības prioritātes attiecībā uz nākamo gadu nemainās, un galvenā uzmanība tiks pievērsta izglītības sistēmas sakārtošanai, kā arī veselības aprūpei.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Sociālie partneri ir gatavi kardinālām pārmaiņām nodokļu politikā, mums ir vienota izpratne, ka ir strauji jāvirzās uz priekšu, jāpieņem gudri un drosmīgi lēmumi, lai veicinātu tautsaimniecību un iedzīvotāju labklājību un tādēļ ceram, ka arī politiķi darīs visu iespējamo, lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā jau no 2018. gada.”

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Mūsu kopīgā vīzija ir izveidot tādu nodokļu politiku, kas palīdzētu veicināt uzņēmējdarbību un līdz ar to vidējais labklājības līmenis pietuvotos Eiropas Savienības vidējam līmenim. Nodokļu politika, kas ir viens no valsts izaugsmes priekšnoteikumiem, var kalpot par pamatu ekonomikas attīstībai, jo, izveidojot to konkurētspējīgu reģionā, iespējams piesaistīt investīcijas un palielināt eksporta apjomu.”

FOTO