Paziņos darba devēju ieteiktākās izglītības iestādes un studiju programmas

Parādīt saistītās lietas

2016. gada 28.jūnijā

Piektdien, 1. jūlijā plkst. 11.00 Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Prakse.lv paziņos jau ceturtā darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa rezultātus. Preses konference notiks LDDK telpās Baznīcas ielā 25-3.

Tā veidošanā šogad piedalījies rekordliels uzņēmumu skaits – vairāk nekā 2300. Tas ir 14 reižu vairāk nekā pirms trim gadiem, kad darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPs tika veidots pirmo reizi.

Patlaban ir izlaidumu laiks, kad jauniešiem, noslēdzot vienu periodu savā dzīvē, jāizdara izvēle par turpmāko izglītības un karjeras ceļu. TOPa veidošanā šogad būtiski pieaugusi darba devēju aktivitāte, iesakot izglītības iestādes, kurās, pēc viņu līdzšinējās pieredzes, iespējams gūt darba tirgum atbilstošākās zināšanas un prasmes konkrētās profesijās. Kā liecina iepriekšējā gada pieredze, skolu absolventi augstu vērtē darba devēju viedokli, izvēloties savu nākotnes profesiju. Prakse.lv veiktajā pētījumā noskaidrots, ka 93% absolventu, izvēloties studiju virzienu, ņem vērā darba devēju viedokli. Par to liecina arī pieaugošais TOPa sadaļas apmeklējums portālā Prakse.lv, proti, 2014./2015.mācību gadā TOPu skatījuši 230 000 cilvēku.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Absolventiem būtiski ir izvēlēties turpmākās mācības tādā specialitātē, kura ne tikai sakrīt ar interesēm un karjeras mērķiem, bet arī atbilst darbaspēka pieprasījumam attiecīgajā nozarē, jo ir jomas, kurās vēl joprojām trūkst augsti kvalificētu speciālistu, kamēr citās pieprasījums ir neliels, taču darba meklētāju ir daudz. Latvijas Darba devēju konfederācija, kuras interesēs ir nodrošināt efektīvu darba tirgu, aicina jauniešus ieklausīties darba devējos pirms izvēles izdarīšanas savas karjeras veidošanā. Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPs ir labs palīgs gan topošajiem studentiem, gan pašiem darba devējiem, kuriem ir svarīgi nodarbināt motivētus, par savu profesijas izvēli pārliecinātus jauniešus.”

Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa prezentācijā piedalīsies:

  • Arvils Ašeradens, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs;
  • Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs;
  • Līga Meņģelsone, LDDK ģenerāldirektore;
  • Megija Krieviņa, portāla Prakse.lv vadītāja vietniece;
  • Uldis Sukovskis, Rīgas Tehniskās universitātes studiju prorektors
  • Juris Binde, LMT prezidents, valdes priekšsēdētājs;
  • Pēteris Krastiņš, Exigen Services valdes loceklis, programmatūras izstrādes direktors.