Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa veidošanā šogad piedalījies rekordliels uzņēmumu skaits

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 16.jūnijā

Šo trešdien, 17.jūnijā plkst. 11.00 Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) telpās Rīgā, Baznīcas ielā 25-3 tiks paziņoti sadarbībā ar karjeras portālu Prakse.lv veidotā, jau ceturtā darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa rezultāti. Tā veidošanā šogad piedalījies rekordliels uzņēmumu skaits – vairāk nekā 2000, kas ir 12 reižu vairāk nekā pirms trim gadiem, kad darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPs tika veidots pirmo reizi.

Patlaban ir izlaidumu laiks, kad jauniešiem, noslēdzot vienu periodu savā dzīvē, jāizdara izvēle par turpmāko karjeras ceļu. TOPa veidošanā šogad būtiski pieaugusi darba devēju aktivitāte, iesakot izglītības iestādes, kurās, pēc viņu līdzšinējās pieredzes, iespējams gūt darba tirgum atbilstošākās zināšanas un prasmes konkrētās profesijās. Kā liecina iepriekšējā gada pieredze, skolu absolventi augstu vērtē darba devēju viedokli, izvēloties savu nākotnes profesiju. Prakse.lv veiktajā pētījumā noskaidrots, ka 93% absolventu, izvēloties studiju virzienu, ņem vērā darba devēju viedokli. Par to liecina arī pieaugošais TOPa sadaļas apmeklējums portālā Prakse.lv, proti, 2014./2015.mācību gadā TOPu skatījuši 210 000 cilvēku.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Jebkuras izglītības iestādes un mācību programmas kvalitātes rādītājs ir tas, cik labi tās absolvents ir sagatavots darbam savā specialitātē. Darba devēju lielā iesaiste TOPa veidošanā liecina, ka kvalitatīva darbaspēka jautājums ir nozīmīgāks nekā jebkad iepriekš. Būtiski, ka šogad aktīvākas kļuvušas nozares, kurās bijusi sarežģīta darbaspēka situācija, – piemēram, būvniecība. Šādu TOPu veidosim arī turpmāk, jo tas ir labs palīgs gan topošajiem studentiem, gan pašiem darba devējiem, kuriem ir svarīgi nodarbināt motivētus, par savu profesijas izvēli pārliecinātus jauniešus.”

Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa prezentācijā piedalīsies:

  • Līga Meņģelsone, LDDK ģenerāldirektore;
  • Jānis Logins, portāla Prakse.lv vadītājs;
  • Edvards Smiltēns, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs;
  • Arturs Graudiņš, GRF personāla vadītājs;
  • Ilze Siliņa, Statoil Fuel & Retail Latvia izpilddirektore;
  • Uldis Sukovskis, Rīgas Tehniskā universitātes studiju prorektors.

Mediju pārstāvjus lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību LDDK Preses dienestā.