LDDK tiekas ar Japānas vēstnieci Latvijā un pārrunā uzņēmējdarbības vides aktualitātes Latvijā un ES

Parādīt saistītās lietas

2018. gada 14.maijā

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs un LDDK ģenerāldirektores vietniece, starptautisko un ES lietu eksperte Inese Stepiņa š.g. 8. maijā ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Mariko Fudžii (Mariko Fuji) pārrunāja uzņēmējdarbības vides aktualitātes Latvijā un ES, sadarbības iespējas starp Latvijas un Japānu ES ietvaros.

ES un Japāna šobrīd aktīvi strādā pie diviem līgumiem – Stratēģiskās partnerības nolīguma un Brīvās tirdzniecības nolīguma jeb Ekonomiskās partnerības nolīguma. Sagaidāms, ka šie nolīgumi tiks parakstīti ES – Japānas politiskā samita laikā š.g. jūlijā un stāsies spēkā šī gada beigās. Tādējādi tiks atcelti ilgi pastāvošie tarifu un ne-tarifu šķēršļi tirdzniecībai starp ES un  Japānu.

Šādā veidā ES un Japāna apņemas stiprināt brīvu un godīgu tirdzniecību, atvērtās ekonomikās ar skaidriem un pārredzamiem noteikumiem, kas ir īpaši svarīgi sekmīgai uzņēmējdarbības attīstībai pasaulē, kurā popularitāti gūst protekcionisma idejas. Sagaidāms, ka līgumu noslēgšana pavērs vēl lielākas iespējas attīstīt ciešāku ekonomisko sadarbību, diversificējot Latvijas preču eksportu un piesaistot investīcijas no Japānas.

Tikšanās laikā tiks pārrunātas biznesa sadarbības iespējas, īpaši akcentējot šī gada septembrī gaidāmo Japānas ārējās tirdzniecības organizācija (Japana Foreign Trade Organization, JETRO) vadītās biznesa delegācijas vizīti Baltijas valstīs. Sagaidāms, ka vizītē ieradīsies arī LDDK sadarbības partneris Japānas biznesa asociācija KEIDANREN ar biznesa delegāciju.