Diskusija "Darba tirgus - kā gatavoties nākotnes profesijām?"

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 27.jūnijā

Latvijas Darba devēju konfederācija aicina uz diskusiju “Darba tirgus – kā gatavoties nākotnes profesijām?”, kas noritēs Sarunu festivāls LAMPA 2019 ietvaros Cēsīs, 29. jūnijā no pl. 21:00 līdz pl. 22:30 Swedbank Latvia izglītības skatuvē.

PIEDALĀS:

Līga Meņģelsone / Latvijas Darba devēju konfederācija ģenerāldirektore

Roberts Ķīlis / analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorijas līdzīpašnieks un vecākais pētnieks

Ernests Štāls / TechChill startup konferences valdes priekšsēdētājs

Normunds Bergs / Elektronikas un IT jomu uzņēmējs

Deniss Ševeļovs / Sabiedrisko attiecību speciālists, influenceru projektu vadītājs aģentūrā Golin Riga, stila eksperts un grāmatas STILS līdzautors

DISKUSIJU VADA:

Arturs Mednis / New Black dibinātājs un vadītājs

Laikā no 2018. līdz 2022. gadam 42% no pieprasītām prasmēm darba tirgū mainīsies, ziņo World Economic Forum.  Strauji pieaugošais darbaspēka trūkums Latvijā, kā arī tehnoloģiskais progress un tehnoloģisko inovāciju pieejamība ir tās tendences, kas darba devējiem liek meklēt jaunus un inovatīvus risinājumus. Nozaru automatizācija un digitalizācija ir tendence, ar ko saskaras nu jau katrs darba devējs Latvijā. Tehnoloģiskais progress palīdz risināt darbaspēka trūkuma problēmas, sniedz iespējas veidot jaunas darba vietas, kas rada augstāku pievienoto vērtību, un līdz ar to var būt arī labāk apmaksātas un palielināt kopējo nozaru produktivitāti.