Gruzijas vēstnieks un Latvijas-Gruzijas LSP līdzpriekšsēdētājs viesojas Kuldīgā

Parādīt saistītās lietas

2016. gada 23.februārī

Piektdien, 2016. gada 19. februārī, Kuldīgas novadā viesojās Gruzijas vēstnieks Latvijā Timurazs Džandžalija, vēstniecības konsultants ekonomiskajos jautājumos Konstantīns Ionatamišvili un LDDK Padomes loceklis, Latvijas-Gruzijas Lietišķās sadarbības padomes līdzpriekšsēdētājs Imants Kanaška. Diplomātu vizīte notika sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu (KPR), iepriekš apmeklēti arī citi reģioni.

Tiekoties novada domē, KPR uzņēmējdarbības centra vadītāja Baiba Kūma stāstīja par biznesa iespējām Kurzemē. Savukārt viesis aicināja investēt Gruzijas ekonomikā, uzsverot, ka viņa valstī gandrīz pilnībā izskausta korupcija un birokrātiskās procedūras ir vienkāršas. Vēstnieks pastāstīja, ka sasniegts ievērojams progress Gruzijas un Eiropas Savienības (ES) asociācijas līguma īstenošanā, īpaši attiecībā uz pārtikas nekaitīguma un veterinārijas standartiem. Strauji pieaugot eksports uz ES.

Latvijas Gruzijas Lietišķās sadarbības padomes līdzpriekšsēdētājs Imants Kanaška, savukārt, pastāstīja par Latvijas Gruzijas Lietišķās sadarbības padomes darbību, atspoguļoja Latvijas uzņēmēju interešu sfēras biznesa veidošanai Gruzijā un aicināja Kuldīgas novada uzņēmējus izmantot Latvijas Gruzijas LSP pieredzi un kontaktus biznesa attīstībai, sadarbībā ar Gruzijas uzņēmējiem.

Padurē viesi tikās ar SIA Amazone vadību. Valdes locekle Baiba Mikāla un viņas kolēģi pastāstīja gan par Amazones darbību un Upeskalnu AB saimniecību, gan pašu dibināto Precīzo tehnoloģiju skolu, kas darbu sākusi pavisam nesen, bet jau guvusi lauksaimnieku atzinību. Skola palīdz apgūt jaunākās tehnoloģijas, stāsta, kā ģimenes uzņēmumu tradīciju nodot nākamajai paaudzei, skaidro graudu cenas veidošanās principus pasaulē utt. Skolas piedāvājums vēstnieku ieinteresēja – viņš atzina, ka Gruzijas uzņēmējiem trūkst mūsdienīgas biznesa izglītības un pieredzes: „Esmu pārliecināts, ka jau tuvākajā laikā mūsu lauksaimnieku delegācija ieradīsies jūsu tehnoloģiju skolā! Mums svarīgi, ka jūsu valsts pieredze sadarbībā ar Eiropas institūcijām ir svaiga. Turklāt mūsu valstīm ir līdzīga vēsture, kā arī ilgstošas draudzības tradīcijas.” Viņš arī solīja parūpēties, lai turpinātos Kuldīgas un Mchetas vairāku gadu desmitu draudzība. Vizītes beigās vēstnieks apciemoja Laidu pagasta zemnieku saimniecību Jaunkalni.