Izglītības eksports - ieguldījums kopējā tautsaimniecībā

Parādīt saistītās lietas

2018. gada 14.maijā

Izdevniecība “Dienas Bizness” organizē konferenci “Izglītības eksports – ieguldījums kopējā tautsaimniecībā”, kas norisināsies šī gada 30. maijā Biznesa augstskolā Turība.

Dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits Latvijā audzis par 80%, ārzemnieki studē gan Rīgas, gan arī Latvijas reģionu augstskolās, turklāt viņu pienesums valsts ekonomikai ir aptuveni 150 miljoni eiro gadā. Eksperti uzsver, ka ārvalstu studentu pienesums valsts budžetam varētu būt krietni lielāks, ja viņiem būtu iespēja strādāt vairāk, nekā šobrīd atļautās 20 stundas nedēļā.

Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs uzsver: “Latvijā ir katastrofāls darbaspēka trūkums, aptuveni 60% dažādu nozaru uzņēmumu ar to saskaras. Mums ir nepieciešami darbinieki. Faktiski, es aicinātu apdomāt iespēju ne tikai palielināt studentiem atļauto darba stundu skaitu, bet arī visiem Latvijas augstskolu absolventiem automātiski piešķirt darba atļauju. Tas būtiski sekmētu konkurētspēju – gan mūsu augstākās izglītības eksporta konkurētspēju, gan valsts tautsaimniecības nozares attīstību kopumā.”

Lai noskaidrotu, cik lielu pienesumu patiesībā mūsu valsts tautsaimniecībai sniedz ārvalstu studenti, kā arī identificētu nozares, kurās ir vislielākais pienesums, un sniegtu ieteikumus uzņēmējiem, kā sekmēt izglītības eksporta sniegto ieguvumu izmantošanu arī savā nozarē, piemēram, transporta pakalpojumu, nekustamo īpašu īres, viesmīlības nozarē u.c., Izdevniecība ”Dienas Bizness” un Biznesa augstskola Turība, šī gada 30. maijā rīko konferenci ”Izglītības eksports – ieguldījums kopējā tautsaimniecībā”

Konferencē diskutēs, kādu pienesumu ekonomikai sniedz ārvalstu studenti.
Konferences ietvaros notiks arī apaļā galda diskusija “Vai Latvijas darba tirgum ir vajadzīgi ārvalstu studenti?”, un ar ziņojumiem uzstāsies Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe, kā arī domnīcas CERTUS valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Plašāka informācija: http://konferences.db.lv/conferences/izglitibas-eksports-ieguldijums-kopeja-tautsaimnieciba/