Jaunākais likumdošanā ārkārtējās situācijas laikā

Parādīt saistītās lietas

2020. gada 17.aprīlī

Saeima pārapstiprina ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 12.maijam

Saeima ceturtdien, 16.aprīlī, pārapstiprināja valdības 7.aprīļa lēmumu Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējā situāciju pagarināt līdz 12.maijam. Ministru kabineta pieņemtais lēmums par ārkārtējās situācijas pagarināšanu jau bija spēkā, bet Saeima attiecībā uz visiem grozījumiem rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu pieņem arī savu lēmumu.

Nosaka elastīgākus nosacījumus bezdarbnieka statusa iegūšanai un pagarina īslaicīga darba veikšanu

Saeima ceturtdien, 16.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma valdības virzītos elastīgākus nosacījumus bezdarbnieka statusa iegūšanai, kā arī pagarināja laiku, kādā var tikt veikts īslaicīgs darbs. Grozījumi veikti Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā un likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”.

Krīzes situācijas pabalstu saņēmējiem piešķirs papildu 50 eiro par katru bērnu

Saeima ceturtdien, 16.aprīlī, pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības laikā krīzes situācijas pabalsta saņēmējiem tiek piešķirti papildu 50 eiro par katru bērnu. Likumā noteikts, ka, ja ģimenei (vai personai), tajā skaitā audžuģimenei un aizbildnim, kam aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam un kurai ir tiesības uz pašvaldības pabalstu krīzes situācijā, pašvaldībai būs jāpalielina šī pabalsta apmērs par 50 eiro katram bērnam. Šīs izmaksas pašvaldībai 100% apmērā kompensēs valsts.

Informācija par Covid-19 seku mazināšanai piešķirtā finansējuma izlietojumu tiks publicēta Valsts kancelejas uzturētajā vietnē

Ministrijām reizi nedēļā būs jāiesniedz Valsts kancelejai informācija par Covid-19 seku mazināšanai piešķirtā finansējuma izlietojumu, un tā tiks publicēta Valsts kancelejas uzturētajā vietnē, ceturtdien, 16.aprīlī,  ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.

Valdība atvēl 2,5 miljons eiro piemaksām policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 krīzes laikā

Valdība ceturtdien, 16.aprīlī,   atbalstīja 2 590 703 eiro piešķiršanu Covid-19 krīzes piemaksām policistiem, robežsargiem un Valsts drošības dienesta amatpersonām. Piemaksas paredzētas 20% apmērā no atalgojuma.

EK akceptē Latvijas 35,5 miljonu eiro dotāciju lauksaimniecības, zvejniecības, pārtikas nozaru atbalstam

Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi 35,5 miljonus eiro Latvijas atbalsta shēmu lauksaimniecības, zvejniecības, pārtikas un skolu ēdināšanas pakalpojumu nozarei Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai. EK konstatējusi, ka Latvijas pasākums atbilst pagaidu regulējuma nosacījumiem. Jo īpaši atbalsta maksimālā summa, ko var piešķirt uzņēmumam, kas darbojas primārajā lauksaimniecības nozarē, ir 100 000 eiro, uzņēmumam, kas darbojas zivsaimniecības un akvakultūras nozarē, 120 000 eiro un uzņēmumam, kas darbojas pārtikas un skolu ēdināšanas pakalpojumu nozarē – 800 000 eiro.

Dīkstāves pabalstus rosina piešķirt arī individuālo komersantu nodarbinātajiem 

Finanšu ministra Jāņa Reira vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam lēmusi veikt grozījumus noteikumos par dīkstāves regulējumu Covid-19 krīzes laikā, paplašinot to komersantu loku, kuru darbinieki varētu pretendēt uz dīkstāves pabalstu. Darba grupa vienojusies, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt tie nodarbinātie, kuri strādā pie individuālajiem komersantiem. Arī šai uzņēmējdarbības formai atbalsts būs pieejams, ja tā atbildīs vispārējiem kritērijiem, piemēram,  individuālajam komersantam nebūs nodokļu parāds un apgrozījums būs samazinājies par 30%.

Apsver iespēju Latvijā ieviest bezdarbnieka palīdzības pabalstu

Latvijā varētu ieviest bezdarbnieka palīdzības pabalstu, kas tiktu izmaksāts gadījumā, ja persona pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas perioda beigām nebūs atradusi darbu un neveiks saimniecisko darbību.

Darba devēja saimnieciskās darbības izdevumos varētu ietvert izmaksas par apmaksātu darbiniekam veiktu Covid-19 testu

Avots: LETA