Kā uzņēmēji sagaidīs Latvijas simtgadi? LDDK Biedru sapulcē atbildes uz darba devēju jautājumiem sniegs valdības pārstāvji

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 23.martā

Pirmdien, 23. martā plkst. 16.00 Latvijas Mobilā telefona konferenču zālē, Rīgā, Ropažu ielā 6 notiks Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ikgadējā Biedru sapulce. Tās pirmajā daļā norisināsies diskusija „Latvijai 100. Mērķi. Sadarbība. Rezultāti”, kurā piedalīsies Ministru prezidente Laimdota Straujuma, finanšu ministrs Jānis Reirs, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, labklājības ministrs Uldis Augulis, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs un Latvijas Brīvo arodbiedrību priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Ir pagājis pirmais gads, kopš Latvijā ir spēkā uz ekonomisko attīstību skaidri vērsts stratēģisks dokuments – Nacionālais attīstības plāns. Tomēr šis gads ir bijis arī gana sarežģīts un ekonomiski nestabils – gan ārēju satricinājumu, gan iekšēju nepilnību dēļ. Tieši tāpat arī LDDK ir nostrādājusi pirmo gadu, balstoties uz LDDK stratēģijā 2014.-2020.gadam noteiktajiem darbības virzieniem, kuru mērķis ir uzņēmējdarbības vides un konkurētspējas uzlabošana. Daudzās jomās esam panākuši kopīgu izpratni ar valdību, tomēr ir arī virkne jautājumu, kuros neredzam valdības aktīvu iesaisti un apziņu, ka Latvijas ilgtspēja atkarīga no to sekmīgas atrisināšanas. Biedru sapulces ietvaros notiekošajā diskusijā vēlamies sadzirdēt skaidras ministru atbildes uz šiem jautājumiem.”

Diskusijas gaitā sociālie partneri aicinās ministrus skaidrot valdības pozīciju un turpmāko rīcību nodokļu politikas, darba likumdošanas, maksātnespējas procesa uzlabojumu, investoru aizsardzības, investīciju piesaistes un citās jomās.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: „Šai diskusijai apzināti esam izvēlējušies atskaites punktu – Latvijas simtgadi, kas gaidāma nedaudz vairāk kā pēc trim gadiem. Trīs gadi ir vidēja termiņa plānošanas periods, kurā iespējams vienoties par konkrētiem soļiem un tos īstenot. Turklāt 2018.gads arī sakrīt ar pašreizējās valdības potenciālo darbības termiņu – nākamajām Saeimas vēlēšanām. Apstākļos, kad iedzīvotāji joprojām turpina aizbraukt no valsts un investīcijas ienāk nepietiekamā apjomā, ir kritiski svarīgi rast kopsaucēju darba nodokļu, energoizmaksu un citos neatliekamos jautājumos.”

Pēc diskusijas ar amatpersonām notiks LDDK Biedru sapulces slēgtā daļa, kurā saskaņā ar LDDK statūtiem šogad tiks ievēlēta jauna LDDK Padome turpmākajiem trim gadiem.

Mediju pārstāvjiem ir iespēja piedalīties LDDK Biedru sapulces pirmajā daļā (diskusijā ar amatpersonām), piesakot savu dalību līdz 23.marta plkst. 11.00.

Kontaktinformācija mediju akreditācijai:

Una Grenevica

Tālr. 29392686

E-pasts: una.grenevica@lddk.lv