Kāpēc uzņēmumam jābūt atklātam un vai pārlieka atklātība var būt risks?

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 17.novembrī

Par šiem un citiem jautājumiem jau otrdien, 24.novembrī diskutēs ikgadējās Latvijas Darba devēju konfederācijas rīkotās atbildīga biznesa konferences “Atklātība biznesā – iespēja vai risks?” dalībnieki. Konference notiks Ilgtspējas indeksa platīna kategoriju ieguvušā uzņēmuma “Aldaris” muzejā, Rīgā, Tvaika ielā 44.

Konferences laikā tiks prezentēts Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta pētījums un SIA “Lursoft” dati par to, cik atklāti savā ikdienas darbībā ir Latvijas lielākie uzņēmumi, kuri ierindojas TOP 500 uzņēmumu skaitā. Bet savos ilgtspējas un atklātības principos ieskatu sniegs Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas laureāti – “Latvenergo” un “Aldaris”.

Pieredzē par to, cik liela loma ir atklātībai biznesā, dalīsies SIA “Latvijas Mobilais telefons” prezidents Juris Binde, SIA “Cemex” valdes locekle Linda Šedlere, “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne un citi eksperti. Starptautisku skatījumu sniegs “Global Reporting Initiative” (GRI) eksperte Elīna Svikliņa, ar kuru konferences dalībnieki varēs konsultēties par GRI pielietojumu ilgtspējas ziņojumu sagatavošanā.

Kā vienu no būtiskākajiem aspektiem, kādēļ uzņēmumam zināma atklātības pakāpe, atbildīgas biznesa prakses un ētikas principu publiskošana ir nepieciešama, paši uzņēmumi uzsver sadarbības iespējas ar partneriem – jo īpaši ārvalstīs. Savā pieredzē par to, kādu informāciju sagaida sadarbības partneri, konferencē dalīsies uzņēmumi “Dores Fabrika”, “GEFCO Baltic” un “ITAB JPD”, bet prasības piegādātājiem raksturos “Putnu fabrika Ķekava”.

Papildu informācija par konferenci un reģistrācijas saite: http://www.lddk.lv/notikums/atbildiga-biznesa-konference-atklatiba-biznesa-iespeja-vai-risks/

Aicinām pasākumā piedalīties arī mediju pārstāvjus, iepriekš reģistrējoties pa tālruni 29392686 vai e-pastu: una.grenevica@lddk.lv

Konferenci organizē Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūtu un LR Ārlietu ministriju, tās stratēģiskais partneris ir VAS “Latvijas dzelzceļš”. Pasākumu atbalsta SIA “Lursoft IT”.

Par Korporatīvās sociālās atbildības (KSA) platformu

2014. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija izveidoja KSA platformu. Tās svarīgākais uzdevums ir atvieglot ekspertu pieredzes apmaiņu un veicināt darba devēju konsolidētas nostājas veidošanu KSA jomā, kā arī sniegt rekomendācijas publiskā sektora organizācijām, izvērtējot uzņēmumu KSA labo praksi. Platforma nodrošina KSA politikas ieviešanu vietējā, reģionālajā, nacionālajā un Starptautiskajā līmenī.