Latvijas Darba devēju konfederācija paraksta sadarbības līgumu ar Ķīnas Uzņēmēju konfederāciju

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 28.jūnijā

Trešdien, 28. jūnijā, Ķīnas un Eiropas Savienības apaļā galda 15. sanāksmes ietvaros, Pekinā Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) parakstīja sadarbības līgumu ar Ķīnas Uzņēmēju konfederāciju (CEC), lai veicinātu abu valstu ekonomisko sadarbību gan valstiskā, gan starptautiskā līmenī.

Līgumu no LDDK puses parakstīja Vitālijs Gavrilovs, prezidents un, no Ķīnas puses Zhu Hongren, ģenerāldirektors.

Līgumā iekļautie nosacījumi paredz, ka abām valstīm jāstiprina sociālā dialoga loma ekonomiskās sadarbības sekmēšanai, pārstāvot darba devēju intereses sarunās ar valdību, pašvaldībām un arodbiedrībām, kā arī jānodrošina pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un apvienībām, kas ir LDDK un CEC biedri darbības stiprināšanai Latvijā un Ķīnā.

Tikšanās laikā ar Ķīnas Uzņēmēju konfederācijas ģenerāldirektoru Zhu Hongren tika iezīmētas turpmākās sadarbības jomas – Lietišķās sadarbības padomes izveide, uzņēmēju vizīšu apmaiņa un investīciju semināru organizēšana Ķīnā, lai iepazīstinātu ar investīciju vidi Latvijā.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Man ir patiess gandarījums, ka pēdējos gados Ķīna un Latvija ir kļuvuši par stratēģiski svarīgiem partneriem – it īpaši vērienīgajos transporta jomas projektos, kas paver plašu perspektīvu sadarbībai un potenciālu uzņēmējdarbības iespējām. Uzskatu, ka Latvijai piemīt visi nepieciešamie priekšnoteikumi, lai izmantotu un piedāvātu savas priekšrocības loģistikas jomā, un piesaistītu jaunas kravu plūsmas un investīcijas. Par perspektīvām tiek uzskatītas tūrisma, pārtikas, farmācijas, ķīmijas, izglītības un veselības nozares.”

Latvijas un Ķīnas ekonomiskā sadarbībā ar katru gadu pieaug. Ļoti nozīmīgi, ka šā gada maijā starptautiskā biznesa foruma ietvaros Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padome un Latvijas-Ķīnas uzņēmējdarbības padome parakstīja memorandu, lai stiprinātu tirdzniecības sadarbību. Ķīnas tirgū jau šobrīd aktīvi strādā daudzi desmiti Latvijas uzņēmumu no pārtikas nozares, banku sektora, informācijas, komunikāciju un augsto tehnoloģiju nozares, tulkošanas, kosmētikas, koksnes izstrādājumu, kā arī loģistikas un transporta, nekustamo īpašumu, stikla pārklājumu ražošanas, mašīnbūves un minerālu ieguves nozarēm.

FOTO