Latvijas Darba devēju konfederācija sveic Baibu Miltoviču – pirmo EESK Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas prezidenti no Baltijas valstīm

Parādīt saistītās lietas

2020. gada 27.janvārī

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) ir ES padomdevēja struktūra, kurā darbojas darba devēju, darba ņēmēju organizāciju un citu interešu grupu pārstāvji. Tā sniedz atzinumus par ES jautājumiem Eiropas Komisijai, ES Padomei un Eiropas Parlamentam. EESK sastāvā ir pārstāvji no darba devēju organizācijām, darba ņēmēju organizācijām un citām organizācijām, kas pārstāv pilsonisko sabiedrību un veido interešu pārstāvju grupa “Dažādība Eiropā”.

EESK locekļi darbojas 6 specializētajās nodaļās. Pirmo reizi par EESK Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas (TEN specializētā nodaļa) prezidenti ievēlēta Baiba Miltoviča. Iepriekš šajā amatā trīs termiņus bijuši Francijas pārstāvji. Pirmo reizi šo augsto amatu sīvā konkurencē uz nākamajiem divarpus gadiem ir ieguvusi pārstāve no Baltijas.

EESK biroja loceklis un LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs sveic jauno EESK Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas prezidenti Baibu Miltoviču un vēl panākumus turpmākajā EESK darbības posmā.

Vēlēšanas uz TEN specializētās nodaļas prezidenta amatu notika Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja plenārsēdes laikā no š.g. 22 līdz 23 janvārim. Latvijas valdībai vēl jāapstiprina EESK pārstāvju mandāts 2020.-2025. gadam.