Latvijas Darba devēju konfederācija tiekas ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieci Latvijā

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 12.septembrī

Šodien, 12. septembrī, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs, LDDK viceprezidents Vasilijs Meļņiks un LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstnieci Latvijā Halfanu Obaidu Ali Al Madhani (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani).

Latvijas Darba devēju konfederācija uzskata, ka AAE vēstniecības atvēršana Rīgā un vēstnieces darbības uzsākšana Latvijā ir spēcīgs impulss abu valstu sadarbības attīstīšanai, jo īpaši ekonomikā.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja būtiskākos jautājumus, kas skar uzņēmējdarbības vidi, kā arī pastāstīja par LDDK Lietišķās sadarbības padomēm un sadarbību ar darba devēju organizācijām Eiropā un Centrālāzijā. Savukārt vēstniece pauda, ka viņas galvenās prioritātes attiecību veidošanā starp Latviju un Apvienoto Arābu Emirātiem būs politisko un ekonomisko saišu stiprināšana. Tomēr, lai uzlabotu sadarbību un veicinātu investīcijas, nepieciešams daudz vairāk popularizēt Latviju un informēt par vispusīgām sadarbības iespējām. Šobrīd Apvienotajiem Arābu Emirātiem ir salīdzinoši maz informācijas par Latviju un visu Baltijas reģionu kopumā, kaut arī ir labs ekonomiskās sadarbības potenciāls. Tāpat Latvijai ir visi nepieciešamie priekšnosacījumu, lai valstu divpusējās attiecības attīstītos arī citās sadarbības jomās, piemēram, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Būtiski, ka vēstniece pauda interesi par sadarbību starp abu valstu biznesa organizācijām.

No savas puses Latvija sadarbības partneriem var piedāvāt labi attīstītu transporta infrastruktūru, konkurētspējīgas ražošanas un darbaspēka izmaksas, kā arī augsti izglītotu speciālistu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Latvijas Darba devēju konfederācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sana Stūre, 67225162, sana.sture@lddk.lv