Latvijas Darba devēju konfederācija tiekas ar  Azerbaidžānas Republikas Nacionālās uzņēmēju konfederācijas pārstāvjiem

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 18.jūlijā

Pirmdien, 17.jūlijā, notika Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Azerbaidžānas Republikas Nacionālās uzņēmēju konfederācijas (ASK) pārstāvju tikšanās, lai stiprinātu savstarpējo sadarbību uzņēmējdarbības vides uzlabošanā.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs aicināja arī turpmāk izmantot visas iespējas partnerībai, ko šodien piedāvā pasaules tirgus: “Mums vēl ir kur augt un ko mācīties valsts attīstības jautājumos un mēs, Latvijas puse, esam gatavi dalīties arī ar savu pieredzi, piemēram, sociālā dialoga īstenošanā ar valdību. Esam ieinteresēti pieredzes apmaiņā – uzskatām, ka tā ir nepieciešama, lai, mērķtiecīgi strādājot pie uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, stiprinātu gan uzņēmumu, gan valsts konkurētspēju.”

Savukārt Latvijas – Azerbaidžānas Lietišķās sadarbības padomes no Latvijas puses vadītājs, LDDK viceprezidents, Ivars Strautiņš, pauda gandarījumu par līdzšinējo sadarbību:

“Esam priecīgi par šo tikšanos, it īpaši Lietišķās sadarbības padomes formātā, jo kopīgiem spēkiem varam veicināt veiksmīgu augsni uzņēmējdarbības attīstībai mūsu valstīs.”

Tikšanās laikā LDDK biedri aktīvi iesaistījās un nāca klājā ar priekšlikumiem, kā arī Latvijas uzņēmējiem aktuāliem sadarbības ar Azerbaidžānu jautājumiem, kas risināmi abu valstu darba devēju organizāciju līmenī un iekļaujami gan Lietišķās sadarbības padomē, gan abu valstu starpvaldību komisiju darbā. Tāpat tika pārrunāti jautājumi par ciešāku savstarpējo sadarbību tirdzniecības, transporta un loģistikas sistēmas, augstākās un profesionālās izglītības un citos jautājumos.

Sadarbības līgums starp LDDK un ASK tika noslēgts 2011.gada 17.janvārī, kas paredz īstenot abu organizāciju apvienoto Lietišķās sadarbības padomi.

FOTO

Par Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK):

LDDK ir ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993.gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 112 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 64 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.