Latvijas Darba devēju konfederācija un Ķīnas Uzņēmumu konfederācija paraksta kopīgu deklarāciju

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 15.jūlijā

9. jūlijā Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Ķīnas Uzņēmumu konfederācija (China Enterprise Confederation, CEC) parakstīja kopīgu deklarāciju, lai nostiprinātu abu pušu apņēmību turpināt līdz šim veiksmīgi uzsākto sadarbību. Darba devēju organizācijas kopīgo deklarāciju parakstīja Ķīnas un Eiropas Savienības (ES) apaļā galda 17. sanāksmes ietvaros, kas norisinās no 9. līdz 12. jūlijam Pekinā un Šanhajā.

Pirms kopīgās deklarācijas parakstīšanas LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs un CEC vicepriekšsēdētājs un ģenerāldirektors Džu Hunžeņs (Zhu Hongren) diskutēja par ES un Ķīnas saistībām attiecībā uz globāliem izaicinājumiem un sadarbību miera, labklājības un ilgtspējīgas attīstības labā.

Abas puses uzsvēra savu vēlmi kopīgi strādāt, lai uzlabotu sadarbību dažādās nozarēs, veicinātu tirdzniecības un investīciju iespējas, intelektuālā īpašuma tiesību un konkurences nodrošināšanu, kā arī atzinīgi novērtēja “Joslas un ceļa” iniciatīvu (angļu val. Belt and Road Initiative).

LDDK un CEC uzskata par nepieciešamu izveidot visaptverošu vienošanos par investīcijām kā galveno prioritāti ES un Ķīnas attiecībās. Tāpat būtiski ir stiprināt apmaiņu un sadarbību ražošanas un digitalizācijas jomās, it īpaši Industrijas 4.0 laikmetā.

Puses atkārtoti apliecināja apņemšanos veicināt savienojamību starp Latviju un Ķīnu, sekmējot sadarbību transporta un loģistikas nozarē, piesaistot ilgtspējīgas investīcijas infrastruktūras projektos, veicinot tirdzniecības attiecības un tūrismu. Tāpat tikšanās laikā CEC aicināja LDDK uzņemties iniciatīvu veicināt Latvijas uzņēmumu dalību Ķīnas Top 500 konferencē, kas notiks 2019.gada augustā un septembrī Jinan, Šandongas provincē.

Savukārt 11. jūlijā Ķīnas un ES pārstāvji apaļā galda sanāksmē apsprieda tādus jautājumus kā digitālā revolūcija un tās ietekme uz sabiedrību, ilgtspējīgas attīstības programma 2030. gadam un Parīzes nolīgums klimata pārmaiņām.