Latvijas un Ķīnas uzņēmēji vienojas stiprināt sadarbību

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 02.septembrī

Latvijas uzņēmēju delegācija Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidenta Vitālija Gavrilova vadībā š.g. 31. augustā piedalījās Ķīnas-Latvijas biznesa apaļā galda sanāksmē, lai pārrunātu turpmākās sadarbības un investīciju iespējas.

Apaļā galda diskusija norisinājās Ķīnas Top 500 uzņēmumu samita (2019 China Top 500 Enterprise Summit) ietvaros, un to rīkoja Ķīnas Uzņēmumu konfederācija (China Enterprise Confederation, CEC) un LDDK ar Satiksmes ministrijas un Latvijas vēstniecības Ķīnā atbalstu.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Ķīna ir nozīmīgs sadarbības partneris Eiropas Savienībai, tai skaitā arī Latvijai. Mums ir kopēji mērķi ne tikai miera, labklājības un ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, bet arī uzņēmējdarbības iespēju paplašināšanā un investīciju projektu īstenošanā. Esam gandarīti, ka LDDK ir izveidojusies tik veiksmīga sadarbība ar CEC, kas Latvijas uzņēmējiem sniedz iespēju nodibināt ciešākus kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem dažādu projektu īstenošanā.”

Ķīnas-Latvijas biznesa apaļā galda dalībnieki atzina, ka Latvijai ir nozīmīga loma sadarbības stiprināšanu Baltijas jūras reģionā ar Ķīnu tā saucamās Belt and Road Initiative ietvaros. Kopš piektās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) valdību vadītāju sanāksmes 2016. gadā Rīgā noticis ievērojams progress abu valstu ekonomiskajā sadarbībā. Ir apzināti jauni investīciju projekti, lai arvien vairāk integrētu šajā iniciatīvā.

Apaļā galda diskusijā Latvijas uzņēmēji Ķīnas pārstāvjiem iepazīstināja ar dažādām sadarbības un investīciju iespējām. Piemēram, transporta un loģistikas jomā jūras un dzelzceļa kravu pārvadājumos, industriālo parku attīstībā, kā arī par sadarbības iespējām avio kravu un pasažieru pārvadājumos. Uzņēmēji pārrunāja arī investīciju iespējas daudzfunkcionāla biznesa centra, atpūtas kompleksa un tehnoloģiskā parka izveidē, kā arī apsprieda tirdzniecības iespējas strauji augošajā Ķīnas piena produktu tirgū.

Latvijas un Ķīnas pārstāvji atkārtoti uzsvēra vēlmi nostiprināt un attīstīt ekonomiskās attiecības, sniedzot atbalstu labvēlīgas uzņēmējdarbības vides radīšanai, kā arī veicināt abpusēji izdevīgu uzņēmēju sadarbību kopēju interešu īstenošanā un investīciju piesaistē.

LDDK prezidenta Vitālija Gavrilova intervija CGTN Global Business ziņu raidījumā:

How are China’s top businesses dealing with the economic slowdown and trade challenges?

How are China’s top businesses dealing with the economic slowdown and trade challenges? Participants at the China top 500 enterprises summit shared their…