LDDK aicina politiķus attīstīt kontaktus eksporta veicināšanai

Parādīt saistītās lietas

2016. gada 17.augustā

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina valdību, ministrus, kā arī citus politiķus intensificēt politiskos kontaktus, lai Latvijas ražotājiem palīdzētu radīt jaunas eksporta iespējas un nostiprinātu jau esošās.

LDDK atgādina, ka 9. augustā starp valdību un partnerorganizācijām, tajā skaitā LDDK, parakstītā vienošanās paredz būtiski palielināt tādu uzņēmumu skaitu un apgrozījumu, kuri ir orientēti uz eksportu. To panākt nav iespējams bez eksporta tirgu paplašināšanas.

Eksporta attīstība ir arī priekšnoteikums, lai īstenotu Nacionālās attīstības plānā paredzēto ekonomikas izrāvienu un līdz 2020. gadam panāktu, ka iekšzemes kopprodukts (IKP) uz iedzīvotāju no 12500 EUR 2015. gadā palielinās līdz 17000 EUR 2020. gadā, iekasēto nodokļu apjoms pieaug, no 28 procentiem pašlaik tuvojoties 32 procentiem no IKP 2020. gadā, iespēju robežās tiek nodrošināts nepieciešamais finansējums izglītībā, veselībā, attīstībā un pētniecībā, lai 2020. gadā sasniegtu izvirzītos mērķus.

Vērtējot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) pārstāvošo ministru neseno tikšanos ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču, ir redzams, ka tās mērķis bija veicināt eksporta tirgus atjaunošanu, turklāt šāda tikšanās nebija pretrunā ar Eiropas Savienības kopējo ārpolitisko kursu un labu kaimiņattiecību praksi.

“No vienas puses, runājam, ka Latvijas ražotājiem, īpaši jau piensaimniekiem un zivjrūpniekiem, nav iespēju eksportēt produkciju, ka ir pazaudēts Krievijas tirgus, ka tie ir uz izputēšanas robežas, ka nepildās valsts budžets, kā rezultātā trūkst līdzekļu veselības aizsardzībai, izglītībai, drošībai, ceļu infrastruktūrai. Taču, no otras puses, tiklīdz politiķi veic jebkādas aktivitātes, lai situāciju mēģinātu mainīt, bieži vien tie paši cilvēki vēršas pret kontaktu attīstīšanu. Uzskatu, ka visi kontakti, kas nav pretrunā ar Latvijas un ES ārpolitiskajiem mērķiem un kādus īsteno citas ES dalībvalstis, piemēram, Somija, ir apsveicami un atbalstāmi,” uzsver LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

LDDK uzskata, ka politiķu pienākums patlaban, kad ekonomika pārdzīvo ne tos labākos laikus un eksports ir būtiski sarucis, ir piedāvāt risinājumus un aktīvi izmantot ikvienu iespēju, lai attīstītu savstarpēji izdevīgus kontaktus. Latvijas ministru tikšanās ar A.Dvorkoviču bija iespējas izmantošana, un jācer, ka tā dos savus rezultātus. Tāpat LDDK cer, ka panāks Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas darbības atjaunošanu, kas būtu abu valstu iedzīvotāju interesēs.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993.gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 45% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 110 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 66 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.