LDDK Gada balvā jau sesto reizi godinās labākos darba devējus Latvijā

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 21.oktobrī

Lai godinātu uzņēmīgākos un sociāli atbildīgākos darba devējus, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un tās sadarbības partneri izsludina LDDK Gada balvu 2019. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija veltīta valsts svētku 101.gadadienai. LDDK Gada balva ir augsts novērtējums sociāli atbildīgam uzņēmējam, kas ar savu piemēru veicina uzņēmējdarbības un darba devēju reputācijas paaugstināšanos.

Godinot uzņēmējus – nozīmīgus darba devējus, LDDK vēlas izteikt atzinību un celt darba devēju prestižu, augsti novērtējot to radītās kvalitatīvās darbavietas un uzņēmumu rūpes par darbiniekiem. Balvas mērķis ir izcelt darba devēju nozīmi un ieguldījumu tautsaimniecības izaugsmē un veicināt labās prakses apmaiņu nozaru un reģionu līmeņos.

Šogad divpadsmit LDDK gada balvas tiks pasniegtas sekojošās nominācijās: labākajiem darba devējiem vadošajās Latvijas tautsaimniecības nozarēs, labākajam darba devējam (valsts/pašvaldību kapitālsabiedrībai), tautsaimniekam/tautsaimniecei.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Lai Latvija attīstītos straujāk un spētu sasniegt dzīves līmeni, kāds ir Eiropas attīstītākajās valstīs, vajadzīgi  stipri un spējīgi tautsaimnieki.  Darba devēju ietekme jāveicina arī Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī. Lai Latvijas iedzīvotāji daudz plašāk iesaistītos uzņēmējdarbībā, ir jāpaaugstina tautsaimnieku prestižs un jāpopularizē veiksmīgu uzņēmēju sasniegtais.”

Gada balvas 2019  ietvaros tiek vērtēts  uzņēmējs – tautsaimnieks – līderis, kurš ilgtermiņā veiksmīgi darbojies uzņēmumā, attīstījis uzņēmējdarbības atbalsta kustību, stiprina sociālo dialogu un veicina labāku pārvaldību, aktīvi iesaistās tautsaimniecības izaugsmes procesos Latvijā un kā viedokļu līderis pozitīvi ietekmē publisko dienaskārtību tautsaimniecības jomā.

Tautsaimnieka balvas saņēmēju vidū ir Juris Biķis, Uldis Pīlēns, Arnis Riekstiņš, Džons Martins Talijs, Juris Binde, Roberts Strīpnieks un Gita Mūrniece. Tautsaimnieka balvu tradicionāli pasniedz Valsts prezidents.

Pasākumu rīko Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar SIA TET, VAS Latvijas dzelzceļš, Rīgas brīvostas pārvaldi, Lursoft IT un žurnālu “Kapitāls”.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv darba devējus, kuru kopējais apgrozījums ir ~40 miljardi eiro.