LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs vizītē Kazahstānā rosina attīstīt abu valstu ekonomisko sadarbību

Parādīt saistītās lietas

2013. gada 22.maijā

Šonedēļ Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas loceklis Vitālijs Gavrilovs vizītes Kazahstānā ietvaros tiekas ar Kazahstānas Republikas Darba devēju konfederācijas priekšsēdētāju Kadiru Baikenovu (Kadyr Baykenov) un Kazahstānas – Latvijas Lietišķās sadarbības padomes līdzpriekšsēdētāju Askaru Maminu (Askar Mamin).

Tikšanās laikā V.Gavrilovs apsprieda organizētās biznesa sabiedrības lomu ekonomiskās sadarbības sekmēšanā. Viens no tikšanās mērķiem ir iepazīstināt Kazahstānas partnerus ar LDDK darbību, kā arī ar pieredzi sociālā dialoga veidošanā Latvijā. Dienaskārtībā ietilpst arī turpmākās sadarbības iespēju apspriešana konfederāciju starpā Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padomes ietvaros.

LDDK prezidents vizītes laikā piedalās arī Astanas ekonomikas forumā, kas norisinās jau sesto reizi. Forums pulcē augsta līmeņa speciālistus, tajā skaitā Nobela balvas ieguvējus, lai aktualizētu globālās ekonomikas uzlabošanas risinājumus. Foruma ietvaros norisinās arī Pasaules krīzes novēršanas konference. LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs piedalās foruma ietvaros notiekošā Eirāzijas biznesa kongresa diskusijas sadaļā par Kazahstānas pievienošanos Pasaules Tirdzniecības organizācijai, pārrunājot darba devēju un uzņēmēju intereses un uzņēmējdarbības attīstības iespējas.
Par VI Astanas ekonomikas forumu:

Foruma mērķis ir vienot ekonomikas un citu nozaru ekspertus, kā arī sabiedrības pārstāvjus, lai meklētu un apspriestu sociālekonomisko un tiesisko jautājumu risinājumus, kā arī diskutētu par Kazahstānas kultūras problēmu jautājumiem un ekonomikas attīstību. Forums nodrošina ieteikumus dalībvalstu līderiem saistībā ar ekonomiskas attīstību, izaugsmi un ilgtspēju. http://2013.astanaforum.org/en
Par Latvijas – Kazahstānas Lietišķo sadarbības padomi: Padome izveidota 2010.gadā. No Latvijas puses padomi veido LDDK, un tās vadītājs ir LDDK viceprezidents un VAS „Latvijas Dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis. No Kazahstānas puses padomi veido Kazahstānas Darba devēju konfederācija (Конфедерация работодателей Республики Казахтан) un padomi vada Askars Mamins, AS nacionālās kompānijas „Казахстан темір жолы” prezidents. Vairāk: http://www.lddk.lv/index.php?main=84&c=269