LDDK un Indijas uzņēmēju pārstāvji vienojas stiprināt savstarpējo sadarbību

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 20.augustā

20. augustā Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) viesojās uzņēmēju delegācija no Indijas. Abas puses vienojās veicināt starpvalstu ekonomiskās attiecības un sekmēt sadarbību starp LDDK biedriem un Indijas uzņēmumiem un veidot Latvijas – Indijas Uzņēmēju sadarbības padomi. Tikšanās norisinājās Indijas viceprezidenta Venkaia Naidu (Shri M. Venkaiah Naidu) Baltijas valstu apmeklējuma ietvaros. 

Indijas biznesa delegācijas Latvijā pārstāvji vizītes laika akcentēja, ka Latvija ir lieliska vieta, kur investēt un dibināt ražošanas uzņēmumus. Latvijai būtu jālūko kā izmantot savas tehnoloģiskās priekšrocības un cilvēkresursu, lai izmantotu milzīgo Indijas tirgu.

Tikšanās laikā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs un Indijas biznesa delegācijas Latvijā vadītājs, Facor Group rīkotājdirektors Ashish Saraf parakstīja vienošanos, apliecinot apņemšanos sekmēt turpmāku biznesa sadarbību un šim nolūkam izveidot kopīgu Latvijas – Indijas Uzņēmēju sadarbības padomi.

Sanāksmes laikā abu pušu pārstāvji akcentēja Starptautiskās Darba organizācijas (International labour Organization, ILO) un Starptautiskās darba devēju organizācijas (International Organisation of Employers, IOE) lomu darba devēju interešu pārstāvniecībā un sociālās politikas jomā. Abas puses plāno paplašināt sadarbību biznesa organizāciju līmenī starp LDDK kā IOE dalīborganizāciju un Indijas darba devēju organizācijām, kas piedalās IOE darbā.

Tāpat LDDK un Indijas pārstāvji uzsvēra Business at OECD (BIAC) kā neatkarīgas organizācijas, kas darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation of Economic Cooperation and Development, OECD) ietvaros, nozīmi biznesa attīstībai labvēlīgas OECD politikas veidošanā.

Gan Latvijā, gan Indijā vienlīdz svarīgi vērtē korporatīvās sociālās atbildības integrāciju uzņēmējdarbībā kā būtisku instrumentu cilvēktiesību un darba standartu ievērošanā, vides aizsardzībā un korupcijas mazināšanā. Tāpat tikšanās laikā LDDK dalījās pieredzē divpusējā un trīspusējā dialoga īstenošanā, veicinot pilsoniskās sabiedrības līdzdalību valstij būtisku lēmumu pieņemšanā.

 

 

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai.