LDDK un IZM aicina uz mediju brokastīm par darba vidē balstītām mācībām

Parādīt saistītās lietas

2016. gada 13.decembrī

Latvijas Darba devēju konfederācija un Izglītības un zinātnes ministrija piektdien, 16. decembrī aicina žurnālistus uz mediju brokastīm, lai informētu par darba vidē balstītu mācību priekšrocībām, kā arī profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmēju iesaisti darbaspēka pieejamības uzlabošanā.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Evija Papule.

Darba vidē balstītas (DVB) mācības Eiropā  kļūst aizvien populārākas, tās tiek atzītas par labāko veidu, kā motivēt jauniešus iesaistīties profesionālajā izglītībā, veicināt jauniešu nodarbinātību un nodrošināt izglītības atbilstību darba tirgus prasībām.

Mācību process paredz, ka audzēknis praktiskās iemaņas un zinības vismaz pusi no mācību laika apgūst darba vidē – uzņēmumā, ikdienā iepazīstot savu nākotnes profesiju un darba specifiku. Darba devējiem iesaistīšanās DVB mācību procesā, piedāvājot jauniešiem prakses un darba vietas, palīdz darba vidē mācīt topošos speciālistus, kas sagatavoti darbam attiecīgajā nozarē un uzņēmumā.

Mediju brokastīs būs iespēja uzzināt par plāniem darba vidē balstīto mācību attīstībai un tam paredzēto finansējumu.

Pasākums notiks LDDK sanāksmju zālē Baznīcas ielā 25/3 piektdien, 16. decembrī plkst. 10.00. Lūdzam mediju pārstāvjus pieteikties, sūtot e-pastu maija.petermane@lddk.lv vai pa tālruni + 371 29272365.