LDDK no jaunievēlētās Saeimas sagaida valsts izaugsmes sekmēšanu un sociālo dialogu

Parādīt saistītās lietas

2018. gada 09.oktobrī

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) no jaunievēlētās Saeimas sagaida valsts izaugsmes sekmēšanu un veiksmīgu sociālo dialogu, aģentūrai LETA sacīja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Viņa teica, ka LDDK redzējumu par to, kā jaunajai Saeimai veicināt Latvijas konkurētspēju un līdz ar to arī labklājību, laicīgi sagatavoja un nosūtīja visām Saeimas frakcijām. “Galvenā dimensija ir valsts attīstība – spēcīga Latvija, ļoti spēcīga Eiropas Savienībā. (..) Tiekoties ar partiju pārstāvjiem, mēs arī uzsvērām sociālā dialoga nozīmi visu šo jautājumu risināšanā, jo tikai sabalansētas sarunas, kurās pārstāvēta darba devēju un darba ņēmēju puse, var spēt īstenot ilgtspējīgu un drošu attīstību nevis zigzagveida attīstību,” uzsvēra Meņģelsone.

LDDK ģenerāldirektore pauda cerību, jaunā valdība turpinās iepriekšējās iestrādes attiecībā uz stipru Nacionālās trīspusējās sadarbības padomi (NTSP), kurā skata un pieņem visus būtiskos sociālekonomiskos jautājumus. “Divi atslēgas vārdi, pēc kuriem mēs vērtējam arī partiju programmas, ir konkurētspēja, līdz ar to eksportspēja, kas rezultējas labklājībā,” uzsvēra Meņģelsone.

Viņa atgādināja, ka pirms 13 .Saeimas vēlēšanām LDDK bija debates ar labklājības, veselības, finanšu un ekonomikas ministru amata kandidātiem, no kuriem daudzi bija ļoti zinoši cilvēki attiecīgajās jomās. “Ceram, ka vēlēšanās uzvarējušās partijas amatos ieliks savus gaišākos un attiecīgajā jomā izglītotākos prātus. LDDK rīkotajās debatēs parādījās ļoti labas idejas, kā vairot labklājību, kas vērtējams pozitīvi. Ja deputāti debatēs paustās idejas un secinājumus īstenos, tā būs jau puse no uzvaras. Debates mūs pārliecināja, ka partijas cenšas nominēt un virzīt savus labākos cilvēkus uz konkrētām pozīcijām. Pārliecinājāmies, ka kompetencei un zināšanām ir liela nozīme,” viņa sacīja.

Meņģelsone neminēja darba devējiem vēlamāko koalīcijas sastāvu. “Tauta ir paudusi savu gribu, un, vadoties no tā, jāveido tālākās kompetences. Droši vien pozitīvi, ka Saeimā 31% deputātu ir sievietes, kā arī ienākuši jauni cilvēki. (..) Svarīgākais ir saglabāt pēctecību, kas turpina labos iesāktos darbus. Savukārt jauno spēku klātbūtne var dot impulsu aktīvāk risināt sasāpējušus jautājumus, piemēram, saistībā ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK) vai administratīvo reformu,” viņa sacīja.

Avots: LETA