Nodokļu reforma – iespēja Latvijā ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 25.jūlijā

Otrdien, 25.jūlijā, Ministru kabineta sēdē tiks apskatīti priekšlikumi nodokļu reformas likumprojektu izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā. Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) uzsver, ka šonedēļ valdības un parlamenta rokās ir atbildība un vienlaicīgi arī iespēja ne tikai veicināt biznesa vides sakārtošanu, bet arī Latvijā ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu.

Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas vadībā pirmdien, 24.jūlijā, notika Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomes sēde. Tajā sociālie un sadarbības partneri apsprieda Saeimā saņemtos priekšlikumus nodokļu reformas likumprojektu paketei.

„Darba devēji, kā sociāli atbildīgi uzņēmēji, atbalstīja arī ierosinājumu, kas veiktu sistēmiskas izmaiņas un palīdzētu nodzēst ugunsgrēku veselības aprūpē,  paaugstinot VSAOI par 1% un to novirzot obligātās veselības apdrošināšanas modeļa ieviešanā, sākot veidot valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu. Līdzīgi kā tas jau tiek veiksmīgi īstenots citās valstīs, tostarp kaimiņvalstīs, kur valsts apdrošināšanas sistēma jau pastāv,” uzsver LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Lai mazinātu Latvijas darba devēju izmaksas, kas attiecināmas uz darbinieku veselības aprūpes finansēšanu un uzlabotu veselības aprūpes sistēmu, sociālie partneri vienojās par kompromisu – nodokļu reformā iekļaut obligātās veselības apdrošināšanas komponenti +1% apmērā pie esošās sociālās apdrošināšanas nodokļa likmes. Ņemot vērā NTSP Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomes sēdē apspriesto, ne visi valdības pārstāvji ir gatavi pildīt vienošanos, jo veselības apdrošināšanas vietā vēlas ieviest papildu maksājumu, kas nenodrošinās jaunas sistēmas izveidi.

Jau ziņots, ka Saeima pagājušajā piektdienā pēc plašām debatēm pirmajā lasījumā atbalstīja ar nodokļu reformu saistītos likumprojektus. Likumprojektus galīgajā lasījumā paredzēts skatīt ceturtdien, 27.jūlijā.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka
Latvijas Darba devēju konfederācijas
Komunikācijas vadītāja
Mob.: 27151552
Tel.: 67225162
E-mail:prese@lddk.lv