Nosaukti 2015.gada labākie darba devēji Latvijā

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 16.novembrī

Jau otro gadu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) valsts svētku priekšvakarā apbalvojusi labākos darba devējus Latvijā. Rūpīgi izvērtējot kritērijus, žūrija par labāko darba devēju Latvijā šogad atzina uzņēmumu “Rimi Latvia”.

“Rimi Latvia” nodarbina vairāk nekā 5000 darbinieku un īpašas pūles velta darba vides, profesionālās izaugsmes un darbinieku labklājības jautājumiem. Tostarp līdzās publiski plašāk redzamajām aktivitātēm “Rimi Latvia” dod iespēju īpašas programmas ietvaros ikvienam veikala darbiniekam gada laikā kļūt par vadītāju, ikdienas darba procesos arvien plašāk ievieš ērtas mobilās aplikācijas, bet sadarbībā ar kustību Go Beyond nesavtīgi izstrādājis vadlīnijas cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbināšanai, kuras aicināts izmantot ikviens Latvijas uzņēmums.

“Rimi Latvia” biznesa vadītāja Kristīne Miezīte-Zeltiņa: “Mēs apzināmies, ka esam viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem un darba devējiem, nodarbinot teju 5700 cilvēku. Mēs esam gana liela saime, taču līdz ar to līdzi nāk arī atbildība par mūsu darbiniekiem, Latvijas iedzīvotājiem, apkārtējo vidi un arī tautsaimniecības attīstību. “Rimi Latvia” veido aktīvu un atvērtu dialogu gan ar klientiem, gan valsti, gan, protams, arī darbinieku vidē. Tik lielā uzņēmumā strādā ļoti dažādi cilvēki, un mēs cenšamies radīt vidi, kurā mūsu vērtības būtu līdzīgas, lai mēs kopīgi sasniegtu mērķus. Varam tikai piekrist zināmajam teicienam, ka tas ir tik vienkārši, – labi zini, ko dari, mīli, ko dari, un tici tam, ko dari!”

Savukārt reģionu labākā darba devēja balvas šogad saņēmuši:

  • Latgalē – Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “Verems”;
  • Vidzemē – AS “Smiltenes piens”;
  • Kurzemē – SIA “Krauzers”;
  • Zemgalē – AS “Balticovo”;
  • Rīgas reģionā – AS “Olainfarm”;
  • Rīgā – IT uzņēmums “Atea Global Services”.

Saskaņā ar SIA “Lursoft” sniegto informāciju apbalvoto uzņēmumu kopējais apgrozījums 2014.gadā bija gandrīz viens miljards eiro, kas ir ap 4% no visas Latvijas IKP.

LDDK Gada balvas 2015 žūrijas atzinība labāko darba devēju izvērtējumā izteikta arī AS “Preiļu siers” (Latgales reģionā) un VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (Latvijas mērogā).

Līdzās labākajiem darba devējiem LDDK Gada balva pasniegta arī Gada tautsaimniekam – par šī titula cienīgu šogad atzīts “UPB” dibinātājs un padomes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns. Savukārt darba devējiem draudzīgākās pašvaldības apbalvojumu ieguva Cēsu novada dome, bet, ņemot vērā pretrunīgo valsts budžeta izstrādes procesu šajā gadā, darba devējiem draudzīgākās valsts iestādes titulu LDDK Gada balvas žūrija šogad netika piešķirts vispār.