OECD Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvās padomes ģenerālsekretārs Bernhard Welschke ieradies Latvijā

Parādīt saistītās lietas

2016. gada 27.septembrī

Divu dienu vizītē, ko organizē LDDK, ieradies  Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvās padomes (Business and Industry Advisory Committee, BIAC) ģenerālsekretārs Bernhards Velške (Bernhard Welschke).

Velške strādā ciešā dialogā ar OECD vadību un tās dalībvalstīm, vada BIAC iesaistīšanos augsta līmeņa uzņēmējdarbības un valdību sanāksmēs un attīsta BIAC stratēģisko darbību. OECD un BIAC strādā dalībvalstu un uzņēmēju labā. Tās ir organizācijas, kuru uzdevums ir veicināt sekmīgu uzņēmējdarbību, konsultēt valdību par labas prakses piemēriem un sekmēt efektīvu ražošanu dalībvalstīs.

Šodien Bernhards Velške kopā ar LDDK prezidentu Vitāliju Gavrilovu tikās ar Latvijas Republikas Ministru prezidentu Māri Kučinski, kā arī vēlāk tiksies ar LDDK biedriem, lai pārrunātu pilntiesīgu LDDK dalību konsultatīvajā padomē līdz ar Latvijas pilntiesīgu iestāšanos OECD un uzņēmēju ieguvumus nākotnē.

Otrajā vizītes dienā plānota tikšanās ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu un Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāri Līgu Lejiņu.

Papildu informācija

BIAC ir neatkarīga organizācija, kas darbojas OECD ietvaros. Tā veido starptautisku biznesa tīklu – vairāk kā 2800 uzņēmējdarbības ekspertu regulāri tiekas ar OECD vadību un sniedz konsultācijas par ekonomikas politiku un pārvaldību. BIAC biedri ir OECD dalībvalstu vadošās uzņēmēju un darba devēju organizācijas.

Kopš 2006.gada LDDK novērotāja statusā ir piedalījusies BIAC darbā un LDDK eksperti, tostarp tādi biedri kā AS Latvenergo, SIA Latvijas Mobilais Telefons, SIA Lattelecom, Latvijas Komercbanku asociācija, SIA Biznesa augstskola Turība, SIA Valodu mācību centrs, ir iesaistījušies dažādās BIAC politikas komitejās un to darba grupās. LDDK darbība BIAC nodrošina savlaicīgu informāciju par OECD piedāvātajām politikas iniciatīvām, to ietekmi uz uzņēmējdarbību un ražošanu.