Paziņos darba devēju ieteiktākās izglītības iestādes un studiju programmas

Parādīt saistītās lietas

2018. gada 03.jūlijā

Ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 11.00 Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) telpās Raiņa bulvārī 4, Rīgā, LDDK sadarbībā ar karjeras portālu Prakse.lv paziņos darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa rezultātus.

Šogad studiju TOPā, kas norisinājās no 20.jūnija līdz 3.jūlijam, viedokli pauda 2640 uzņēmumi, apliecinot, ka darba devēji ir ieinteresēti motivēt un iedvesmot jauniešus turpmākās karjeras izvēlē.

Šajā laikā, kad skolu absolventi ir noslēguši vienu nozīmīgu posmu savas izaugsmes un pilnveides ceļā, īpaši svarīgs ir potenciālo darba devēju viedoklis. Latvijas uzņēmumu pārstāvji arī šogad aktīvi iesaistījās TOPa veidošanā, lai rekomendētu tās izglītības iestādes un studiju programmas, kurās, pēc viņu līdzšinējās pieredzes, iespējams gūt darba tirgum atbilstošākās zināšanas un prasmes konkrētās profesijās. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, skolu absolventi augstu vērtē darba devēju viedokli, izvēloties savu nākotnes profesiju. Prakse.lv veiktajā pētījumā noskaidrots, ka 93% absolventu, izvēloties studiju virzienu, ņem vērā darba devēju viedokli. Par to liecina arī pieaugošais TOPa sadaļas apmeklējums portālā Prakse.lv, proti, 2017./2018.mācību gadā TOPu skatījuši 260 000 cilvēku.

Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPa preses konferencē piedalīsies:

  • Līga Meņģelsone, LDDK ģenerāldirektore;
  • Jānis Logins, portāla Prakse.lv vadītājs;
  • Laura Keršule, Latvijas Mobilais Telefons Viceprezidente, Valdes locekle;
  • Andis Geižāns, ministra biroja vadītājs (Izglītības un zinātnes ministrija);
  • Dr.sc.ing. Uldis Sukovskis, Rīgas Tehniskās universitātes studiju prorektors;
  • Dr.sc.comp. Guntis Arnicāns, Latvijas Universitātes datorikas fakultātes dekāns.

Mediju pārstāvjus lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību LDDK Komunikācijas nodaļā: tel.nr.: 29392686 , e-pasts: una.grenevica@lddk.lv