Projekts “Gudrā Latvija”

Parādīt saistītās lietas

2019. gada 24.oktobrī

Latvija var sevi dēvēt par interneta infrastruktūras lielvalsti, tomēr mūsu sabiedrības digitālās prasmes joprojām atpaliek no mūsu iespējām tās izmantot. Saskaņā ar visaptverošu pētījumu visās Eiropas Savienības valstīs (DESI 2019 – Digital Economy and Society Index) jo īpaši Latvija atpaliek tieši prasmē izmantot digitālās tehnoloģijas uzņēmējdarbībā. Esam top3 pēdējo valstu vidū e-komercijas risinājumu izmantošanā un starp pēdējām piecām valstīm, kas uzņēmumos ieviesuši dažādus IT risinājumus. Pozitīvā ziņa ir tā, ka esam starp top3 valstīm ar vislielāko attīstības izaugsmi pēdējo piecu gadu laikā. Tātad – ja gribam, tad arī varam!

LIKTA (Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija) tic, ka digitālā transformācija palīdzētu Latvijai sasniegt straujāku ekonomisko izaugsmi un pavisam praktiski palīdzētu sasniegt katram Latvijas uzņēmumam augstāku produktivitāti un lielāku peļņu.

Tāpēc LIKTA sadarbība ar kampaņas dalībniekiem: Edisoft, Lursoft, Microsoft Latvia, VISMA, Bregards, Elva Baltic un Fitek uzsāk projektu “Gudrā Latvija”. Tās mērķis palīdzēt Latvijas uzņēmumiem digitālajā transformācijā, sniedzot viegli saprotami un ērtu palīdzību.

Pirmais “Gudrās Latvijas” solis ir Digitālā brieduma tests, ko aicinām aizpildīt katru Latvijas uzņēmumu, lai pārliecinātos par savu digitālo briedumu, salīdzīnātu sevi ar konkurentiem un uzzinātu, kādi IT risinājumi palīdzētu uzņēmumam strādāt efektīvāk, ar mazākiem izdevumiem un ar lielāku peļņu.

Avots: www.gudralatvija.lv