Rallija TAŠKENTA – RĪGA 2018 dienasgrāmatas

Parādīt saistītās lietas

2018. gada 16.aprīlī

TAŠKENTA

Norit pēdējie sagatavošanās darbi rallijam Rīga – Taškenta 2018. Visai daudz tehnisko ķibeļu – tiklīdz izdodas izbraukt no autoservisa, konstatējam, ka jāatgriežas.
Vakarā tiekamies ar Uzbekistānas uzņēmējiem, kuri parūpējušies par īpašu uzņemšanu uzbeku tradīcijās. Šajā valstī visu nosaka cilvēciskās attiecības un šis ir viens no veidiem kā iegūt biznesa partnerus un klientu uzticību. Uzbeku priekšnesumiem liekam pretī mūsējos.

TAŠKENTA

Pēc vakardienas dziedāšanas secinām, ka bez ģitāras neiztikt. Iegādājamies dārgāko ģitāru dzīvē par diviem miljoniem un saņemam pusmiljona atlaidi. Visi esam miljonāri un Uzbekistānas soma kurss rada visai smieklīgas situācijas.

Tikmēr Opelim caura bāka un remontdarbi turpinās.

TAŠKENTA – SAMARKANDA

346 km

Pelēkais žigulītis, kas pirkts Krasnodarā un remontēts cietumā, ierodas izbraukšanas dienā septiņos no rīta. Žiguļa savākšanas process uz Uzbekistānas un Kazahstānas robežas vien ir stāsta vērts. Šķiet, ka viss ir kārtībā, bet pēc 82 kilometriem secinām, ka tek eļļa. Mums priekšā jautrs vakars ceļmalas autoservisā.

SAMARKANDA – BUHĀRA

640 km

Apskatījuši seno Zīda ceļa pilsētu Samarkandu un apraudzījuši bijušo prezidentu Islamu Karimovu, dodamies uz Buhāru. Iebraucot pilsētā – pārsteigums – mūs sagaida policijas auto ar bākugunīm, kas pavada mūsu auto kolonu cauri visai pilsētai. Esam uzmanības centrā.

BUHĀRA – HIVA

1177 km

Izbaudījuši Buhāras viesmīlību, dodamies ceļā – mūs pārsteidz skarbās tuksneša ainavas. Kaut kur ceļa posmā starp Buhāru un Hivu tagad atrodas rallija Rīga – Taškenta īpašā ceļazīme. Sarīkojam žiguļu dragreisu, uzpēlējam futbolu ar kamolzāli – vienvārdsakot izklaidējamies. Redzot, ka sieviete stumj ceļa malā apstājušos auto, kamēr vīrs pie stūres, izlīdzam ar benzīnu un uzdāvinam rallija uzlīmes.

HIVA – MUINAKA

1300 km

Hiva bija pirmā Uzbekistānas pilsēta, kas iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. 2500 gadus vecā pilsēta ir gluži kā muzejs, kurā joprojām dzīvo vairāki tūkstoši cilvēku.

MUINAKA – KAZAHSTĀNAS ROBEŽA

2007 km

Muinaka ir Arāla jūras ostas pilsēta. Precīzāk sakot – bija, jo tagad te valda tuksnesis. Kuģu vraki kļuvuši par tūristu apskates objektu. Uz viena no tiem tagad būs arī rallija Rīga – Taškenta ceļazīme.

Arāla jūra kopš 60.gadiem zaudējusi 3/4 ūdens un pusi teritorijas. Pilsētā palikuši labi ja 30% no agrākā iedzīvotāju skaita. Tā izskatās dabas katastrofa tuvplānā.

Braucot uz Kazahstānas robežu, izbaudam īstu ralliju un skrienamies ar savvaļas zirgiem. Puiši priecīgi, visiem spīd acis, arī auto godam iztur braucienu.

KAZAHSTĀNAS ROBEŽA – BEINEU

2100 km

Uzbekistānas un Kazahstānas Težen robežpunkts Karakalpakastānā izrādās lielākais ekspedīcijas pārbaudījums, īpaši auto īpašniekiem. Kamēr kājām pāriet robežu nav īpaši sarežģīti, auto, birokrātijas dēļ, tik vienkārši neiet. Pēc ilgām stundām robežkontroles ēdnīcā, kuru iesaucam par Vincentiņu, sagaidām tikai Uldi un pelēko žigulīti, kam ir Krievijas numura zīmes. Tikmēr Jānis, Jurijs un Nauris paliek nakšņot nekurienē – tikuši ārā no Uzbekistānas, bet neielaisti Kazahstānā. Kamēr puišiem romantisks vakars Volgā, pārējie dodas uz Beineu, lai rīt atgrieztos. Brauciens uz Beineu izrādās vēl lielāks piedzīvojums – daži ekspedīcijas dalībnieki izbauda UAZ (japarbauda) komfortu.

Uldis un Lauris ar pelēko žigulīti dodas uz Astrahaņu, no kurienes uz mājām lido arī Prāta Vētras puiši.

Pārējie no rīta atgriežas robežpunktā, pēc pāris stundām arī auto tiek cauri, taču situācija nav tik vienkārša – muitnieku pavadībā mums jāizbrauc cauri Kazahstānai divās dienās. Opelītim tek eļļa, formalitāšu kārtošana draud ar iestrēgšanu Kazahstānā uz krietnu laiciņu. Galu galā – ja nevaram braukt paši, nolemjam, ka trīs auto turpinās ceļu izmantojot loģistikas risinājumus.

4:35
MUINAKA – KAZAHSTĀNAS ROBEŽA
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
1 view
New

6:07
Taškenta – Samarkanda
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
2 views
New

5:26
Taškenta
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
7 views
New

ԼԱՐՎԱԾ ԻՐԱՎԻՃԱԿ ԵՐԵՎԱՆԻ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ
Ազատություն
28K watching
LIVE NOW

5:17
Samarkanda – Buhāra
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
1 view
New

4:06
HIVA – MUINAKA
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
1 view
New

Taškenta
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
1 view
New

ஆசிஃபா பற்றி பேசிய kerala BJP இளைஞர் அவனுக்கு என்ன நடந்ததுன்னு நீங்களே பாருங்கள் | Kathua Case
Tamil News
289K views
New

🔴 LIVE: CRS-14 Launch: NASA SpaceX Falcon 9 Dragon Launch of CRS-14 Cargo Mission to ISS
American News
394 watching
LIVE NOW

Rzeczpospolita TV
Rzeczpospolita TV
515 watching
LIVE NOW

Buhāra – Hiva
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
No views
New

Rīgas Centrālcietums
LETA tiešraižu arhīvs
17K views

MORNING COFFEE JAZZ & BOSSA NOVA – Music Radio 24/7- Relaxing Chill Out Music Live Stream
Relax Music
2.6K watching
LIVE NOW

Kas notiek izstādē “Auto 2018” Ķīpsalā
Jauni Auto
1.3K views

Taylor Swift – Delicate
TaylorSwiftVEVO
Recommended for you

Prāta Vētra – Par to zēnu, kas sit skārda bungas (Official music video)
Prāta Vētra / BrainStorm
Recommended for you
New

पहली बार करने से पहले ध्यान दे वरना पछताना पड सकता है
VYBC
8.7M views
New

Coachella 2018 LIVE Channel 1
Coachella
14K watching
LIVE NOW

KAZAHSTĀNAS ROBEŽA – BEINEU
Latvijas Darba devēju konfederācija, LDDK
1 view
New

ASTRAHAŅA – RĪGA