Sociālie partneri ar Valsts prezidentu pārrunās 2016.gada budžetu

Parādīt saistītās lietas

2015. gada 17.septembrī

Valdības sociālie partneri – Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) – piektdien, 18.septembrī tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu 2016.gada valsts budžeta veidošanas procesu un aicinātu Valsts prezidentu savu pilnvaru robežās pievērst īpašu uzmanību tam, lai nākamā gada valsts budžeta īstermiņa risinājumi negrautu Latvijas kā ekonomiski spēcīgas ES dalībvalsts ilgtspējīgu attīstību un labvēlīgu sociālo apstākļu radīšanu.

LDDK un LBAS jau iepriekš, vēršoties pie Valsts prezidenta, norādīja, ka Ministru kabineta apstiprinātais 2016.gada valsts budžeta projekts nevieš pārliecību par uzņēmējdarbības vides, konkurētspējas un investīciju klimata uzlabošanos Latvijā. Gluži pretēji – tas rada bažas par izmaiņām nodarbinātībā, ēnu ekonomikas priekšrocību stiprināšanos un investīciju klimata pasliktināšanos.

Sociālie partneri uzsver, ka valdības piedāvātie risinājumi fiskālās telpas paplašināšanai un šķietamai nevienlīdzības mazināšanai ir pretrunā ar valdības deklarāciju un Finanšu ministrijas parakstīto Nodokļu politikas stratēģiju 2015.-2017.gadam, tādējādi neveicina uzticēšanos lēmumu pieņēmējiem un politikas prognozējamībai.

LDDK un LBAS vienlaikus turpina tikties ar visām Saeimā pārstāvētajām politisko partiju frakcijām, skaidrojot savu nostāju valsts budžeta un nodokļu politikas jautājumos.