Sociālie partneri iebilst pret izmaiņām nodokļos, izstrādājot nākamā gada budžetu

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 06.septembrī

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) iebilst pret izmaiņām nodokļos, izstrādājot nākamā gada budžetu, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) žurnālistiem atzina sociālie partneri.

Premjers stāstīja, ka viņš sociālos partnerus iepazīstinājis ar nākamā gada budžeta izstrādes gaitu, kā arī dažādiem priekšlikumiem, tostarp samazināt pievienotās vērtības nodokli Latvijā raksturīgiem dārzeņiem, finansējumu demogrāfijas jautājumu risināšanai u.c.

“Guvu apliecinājumu, ka sociālie parteri ir kategoriski pret jaunu nodevu un nodokļu ieviešanu,” piebilda Kučinskis.

Savukārt LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs uzsvēra, ka šis bijis nopietns pārbaudījumu gads sociālo partneru sadarbībā ar valdību, tomēr valdības pārstāvji spējuši pildīt līdz šim panāktās vienošanās, piemēram, tika pieņemta nodokļu reforma, tāpēc jaunas izmaiņas nodokļos nebūtu vēlamas.

“Uzskatām, ka nodokļu politikā turpmākos trīs gadus nedrīkst būt izmaiņas. Mūsu stingra nostāja ir tāda, ka budžets jāpieņem, ņemot vērā pieņemtās vienošanās. Ja pastāv kādas iekšējas politiskas nesaskaņas, tās ir jārisina. Ir jāmācās meklēt kompromisus ne tikai sociālā dialoga ietvaros, bet arī politisko partiju starpā. Mēs aicinām valdību stingri ievērot budžeta sagatavošanas grafiku un nepiedāvāt nekādas jaunas politiskās iniciatīvas. ” norādīja LDDK prezidents.

LDDK piekrīt, ka demogrāfisko jautājumu risināšanai ir ilglaicīga ietekme. Tā iespaidos Latvijas ekonomikas attīstību un darbaspēka pieejamību pēc 10-20 gadiem, taču kategoriski iebilst pret jaunām nodevām un budžeta revīziju. Nedrīkst atņemt naudu citām jomām, lai novirzītu to sadalīšanai pabalstiem. Valstij jāuzlabo ģimenes valsts atbalsta sistēma, bet tas nedrīkst notikt, meklējot īslaicīgus risinājumus. Visas valdības prioritātes, ieskaitot demogrāfisko jautājumu risināšanu, var tikt īstenotas, tikai veicinot ekonomisko izrāvienu.

Savukārt LBAS vadītājs Egils Baldzēns atzina, ka diskusijās par nodokļu politikas reformu puses nonāca pie kompromisiem, kas paredz izaugsmes un labklājības pamatnosacījumus, tāpēc būtiskas atkāpes no nodokļu politikas tuvākajā perspektīvā nevajadzētu paredzēt.

“Uzņēmējiem un darbiniekiem ir vajadzīga stabilitāte. Tāpēc politiķiem neatrisinātās problēmas ir jārisina, meklējot kompromisus. Nepieciešamības gadījumā sociālie partneri ir gatavi palīdzēt ar saviem ieteikumiem,” sacīja Baldzēns.

Valdošā koalīcija par nākamā gada budžeta jautājumiem plāno vienoties līdz nedēļas beigām, paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis.