Sociālie partneri vienojas par nosacījumiem ilgtspējīgai valsts attīstībai

Parādīt saistītās lietas

2017. gada 29.jūnijā

Ceturtdien, 29.jūnijā, Nacionālās Trīspusējās sadarbības padome (NTSP) nolēma turpināt iesākto nodokļu reformu ar konkrētiem nosacījumiem, kas nodrošinās straujāku ekonomikas attīstību un vispārēju labklājības līmeņa paaugstināšanu ilgtermiņā.

“Nodokļu politikas reformā ir būtisks sociālās aizsardzības sistēmas uzlabojums un tai ir jākļūst par vērtīgu instrumentu Latvijas ilgtspējīgai attīstībai. Tāpēc īpaši nozīmīgs ir koalīcijas un Saeimas atbalsts, lai īstenotu mūsu radītos sistemātiskos uzlabojumus. Mūsu kopīgais uzdevums ir mainīt nodokļu maksāšanas kultūru, izskaužot ēnu ekonomiku,” saka LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Reformas pamatbūtība ir darbaspēka nodokļu  slogu samazinājums mazo un vidējo algu sektorā, kā arī atliktā uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) jeb 0% likmes ieviešana reinvestētajai peļņai.

NTSP vienojās, ka Veselības ministrijai prioritāri jāuzsāk veselības finansēšanas likumprojekta izstrāde. Vienlaikus LDDK atgādina, ka nodokļu nomaksai jābūt sasaistītai ar veselības pakalpojumu pieejamību un nozares finansējumu, tāpēc LDDK aicina atsākt diskusiju par sociālās apdrošināšanas minimuma noteikšanu.

Tuvākajā laikā Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) plāno tikties ar labklājības ministru Jāni Reiru, lai runātu par konkrētiem risinājumiem, kā palielināt sociālā budžeta ieņēmumus un radīt motivējošāku VSAOI likmju pārdali uz darba ņēmēju pensiju fondu.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. Gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 112 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 64 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.