LDDK atbalsta VID ģenerāldirektora amatam izvirzīto Māri Skujiņu

Parādīt saistītās lietas

2018. gada 01.jūnijā

Šodien noslēdzies VID ģenerāldirektora amata kandidātu konkursa komisijas darbs, kā rezultātā par VID ģenerāldirektora amata kandidātu izvirzīts Māris Skujiņš. Komisijas darbā kā neatkarīgie novērotāji piedalījās arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “LDDK atzinīgi vērtē VID ģenerāldirektora amata kandidāta Māra Skujiņa plašo pieredzi privātajā sektorā un iegūtu darba pieredzi ārvalstīs. LDDK cer, ka jaunais VID vadītājs, spēs principiāli un efektīvi realizēt aizsāktās reformas, panākot, ka VID kļūst uzņēmējiem draudzīgāka iestāde. Sagaidām arī būtisku attieksmes maiņu un modernāku pieeju jautājumu risināšanai par e-pārvaldes ieviešanu.”

LDDK iespējami drīz aicinās VID ģenerāldirektora amatam izvirzīto Māri Skujiņu uz diskusiju par aktuālajiem jautājumiem, kas skar darba devēju un VID turpmāku savstarpēju sadarbību, ko paredz 2016. gada 9.augusta vienošanās.

Par VID ģenerāldirektora amata kandidātu konkursa komisiju:

Konkursa komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, bet tās sastāvā darbojas arī pārstāvji no Valsts kases, Finanšu ministrijas un Tieslietu ministrijas. Tāpat pretendentu atlases procesā kā neatkarīgi novērotāji piedalās arī pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Drošības policijas.

Atklātais konkurss par VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts šā gada 9.aprīlī, un savu dalību tajā pieteica 19 pretendenti. Konkursa laikā trīs posmos tika vērtēta pretendentu profesionālā pieredze un atbilstība izvirzītajām izglītības prasībām, motivācija ieņemt šo amatu un redzējums par VID darbību un prioritātēm nākotnē, valsts pārvaldes darbību kopumā.

Konkursa trešajā jeb pēdējā kārtā, kas tika uzsākta pagājušajā nedēļā, tika analizētas četru pretendentu vadības kompetences, stratēģiskais redzējums, spējas un pieredze komandas vadīšanā un pārmaiņu vadībā.

Konkursa komisijas izraudzītais kandidāts tiks ieteikts finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS), kas savukārt pieņems lēmumu par šī pretendenta kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā. Reizniece-Ozola ar kandidātu tiksies pirmdien, 4.jūnijā. Ja Skujiņš gūs nepieciešamo valdības atbalstu, viņš šajā amatā tiks iecelts uz pieciem gadiem.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993.gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.