Praktikantu piesaiste / prakses vietas jauniešiem

14.10.15

Parādīt saistītās lietas

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar stratēģisko partneri, portālu Prakse.lv sniedz iespēju ikvienam uzņēmumam piesaistīt praktikantus un sniegt savus ieteikumus un vērtējumu par izglītības iestādēm un mācību programmām, ko apgūst topošie profesionāļi.

Jaunietis, kurš šodien uzsācis studijas kādā profesijā, jau drīz var kļūt par jūsu jauno speciālistu. Lai darba devēju, izglītības iestāžu un jauniešu vīzija par darba vidi Latvijā būtu vienota, svarīgi, lai visas iesaistītās puses darbotos kopā. Tādēļ Prakse.lv sniedz iespēju apmainīties viedokļiem, darba devējam atrast praktikantus ar potenciālu kļūt par pilnvērtīgiem darbiniekiem, savukārt jauniešiem – iepazīt darba vidi praksē, uzkrāt praktiskās zināšanas un veidot karjeru izvēlētajā nozarē. Visbeidzot, izglītības iestādēm darba devēju un jauniešu sadarbība var dot vērtīgus ieteikumus, ko tieši darba devējs sagaida no topošā speciālista.

Par portālu

Prakse.lv darbojas kopš 2008. gada un ir lielākais jauniešu karjeras padomdevējs Latvijā. Tā ir platforma, kurā ik dienu tūkstošiem jauniešu sazinās ar darba devējiem, lai vienotos par prakses un darba iespējām.

Mērķis

Portāla mērķis ir palīdzēt jauniešiem atrast prakses un darba iespējas, savukārt uzņēmumiem – atrast talantīgākos jauniešus.

Statistika

Portālā reģistrējušies vairāk nekā 78 700 jauniešu, turpat 4000 darba devēju un ap 1000 mācību iestāžu.

Portāla iespējas darba devējiem

  • Prakses un darba vakanču izvietošana;
  • Jauniešu datubāzes aplūkošana;
  • Virtuālās prakses izveide;
  • Studiju novērtēšana.

Par veidotāju

Portālu veido un uztur LDDK stratēģiskais partneris SIA „Prakse.lv“. Portāla misija ir sagatavot Latvijas jaunāko paaudzi mūsdienu darba tirgus prasībām, tādējādi sekmējot viņu veiksmīgo iekļaušanos Latvijas, kā arī pasaules mēroga ekonomiskajā apritē.

Pielikumā pievienotas prakse.lv lietošanas instrukcijas (izveidotas LDDK ES Erasmus+ programmas projekta “Kvalitatīvas prakses darba tirgum” ietvaros:

  • Izglītības iestādēm – kā izveidot Karjeras platformu portālā prakse.lv;
  • Darba devējiem – kā ērti lietot portālu;
  • Darba devējiem – kā novērtēt praktikantu;
  • Praktikantiem – kā novērtēt darba devēju.